Wynajem samochodów

Zalety długoterminowego wypożyczenia pojazdów

Długoterminowy wynajem aut, czym różni się od krótkoterminowego? Czy w ogóle powinno porównywać się te dwie usługi?

Porównanie długo- i krótkoterminowego wynajmu

wypożyczalnia samochodów dla firmW praktyce to głównie duże przedsiębiorstwa i ogólnoświatowe korporacje decydują się na wypożyczanie długoterminowe. Dlaczego tak się dzieje? Gdyż traktują tę usługę jako alternatywę dla popularnego leasingu. Koszta są porównywalne, chociaż kilka znaczących szczegółów przemawia na korzyść wynajmu. Różne firmy ustalają różne okresy wypożyczeń. Uogólniając, w większości przypadków usługa jest dostępna dla firm potrzebujących samochodu na minimum rok i więcej. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania flota danej korporacji jest elastyczniejsza, w każdej chwili przedsiębiorca może ją powiększyć o dowolną ilość samochodów. Trzeba wspomnień również o innej dogodności, w odróżnieniu od leasingu, wynajem aut nie wpływa na zdolność kredytową danego przedsiębiorstwa. Dodatkowo rata wynajmu jest miesięczna, a jej kwota nigdy nie ulega żadnym nieoczekiwanym zmianom. Najlepszy wynajem długoterminowy samochodów w Krakowie jak i inne najlepsze wypożyczalnie zobowiązują się do ponoszenia wszystkich kosztów utrzymania samochodu, nie wliczając w to z jasnych przyczyn paliwa.

Wynajem samochodówJaka treść mieści się w ogólnym pojęciu kosztów utrzymania? Usługi techniczne związane z naprawami wszystkich eksploatacyjnych usterek, podstawienie samochodu zastępczego w razie niespodziewanego zdarzenia drogowego, a nawet usługi wulkanizacyjne, w tym serwis sezonowej zmiany ogumienia. Włączony zostaje również pakiet ubezpieczeń AC i OC, a także przeglądy okresowe w stacjach kontroli pojazdów w każdej części kraju. Liczba dostępnych usług waha się w zależności od oferty danej firmy, ale większość wymienionych uplasowało się w pewnym standardzie tego rodzaju świadczeń. Dodatkowo procedury i formalności są wyjątkowo uproszczone, nie zawierają kruczków prawnych i dodatkowych opłat. Co ważniejsze część firm umożliwia zamianę pojazdu na inny, w każdej chwili i na dowolną markę wybraną przez klienta. Na zakończenie warto wspomnieć, że po upływie określonego w umowie czasu nie jesteśmy, tak jak w przypadku leasingobiorców, zmuszeni do wykupienia samochodu. Chociaż oferta długoterminowego wypożyczania jest dedykowana dla finansowych gigantów, nie wyklucza to w żadnym stopniu mniejszych podmiotów gospodarczych lub malutkich firm i jednoosobowych działalności.

Koszty są umiejętnie wykoncypowane, a w czasach gdy wszyscy szukamy oszczędności, wynajem samochodu zdaje się być słusznym kompromisem między bezpieczeństwem, oszczędnością i wygodą.