transport żwiru

Transport żwiru i ciężarowy na zimę

Każdy ogrodnik wie, że jak ważne jest przygotowanie roślin na nadejście zimy. Nawet najbardziej wytrzymałe drzewa potrzebują czasem osłony, a co tutaj mówić o delikatnych kwiatkach, czy nowo posadzonych krzaczkach.

Transport żwiru przed zimą

transport żwiruPóźną jesienią nie można już nic przesadzać, zasadzać, przycinać drzewek, ani kosić trawnika. Do listopada wszystko powinniśmy mieć zrobione, żeby rośliny dotrwały do wiosny w stanie niezmienionym. Warto zadbać także o konserwację drewnianych elementów małej architektury, zamówić ostatni transport żwiru-gdańsk w tym roku i schować wszystkie narzędzia ogrodnicze do garażu lub domu, żeby nie zardzewiały pod wpływem deszczu i śniegu. W zimie kiedy ziemia jest twarda i zmarznięta to nic nie da się z nią robić. Przekopać się jest ciężko, położyć chodnik też, więc jeśli planujemy transport ciężarowy z płytami chodnikowymi, kamieniem albo kostką brukową to lepiej jest to zrobić zanim przyjdą mrozy lub podczas wiosennych porządków, po roztopach. Zima to powinien być dla ogrodnika okres planowania tego, co chce zrobić na wiosnę i w lecie. Jakie rośliny chce posadzić? Które kwiaty wymagają rozsadzenia? Czy chcę coś zmienić w swoim ogrodzie np. założyć skalniaka, oczko wodne, czy ogródek warzywny?

Na wiosnę może już być za późno, bo niektóre kwiaty i warzywa trzeba sadzić już w marcu, a jeśli przegapimy ich okres sadzenia to później już nie możemy tego zrobić, bo rośliny nie wyrosną. Wtedy to co najwyżej transport hds, żeby przewieść już duże drzewa z korzeniami, bo od sadzonki na pewno nie wyrosną.