Sprawna klimatyzacja samochodowa

Wybierając się w długą podróż, z reguły zależy nam na rozwiązaniu najbardziej komfortowym – rezygnujemy więc z pociągów i autobusów na rzecz podróży własnym samochodem.

Klimatyzacja samochodowa i jej napełnianie

Klimatyzacja samochodowa Nawet upały nie są w stanie sprawić, że jazda będzie nieprzyjemna. To dlatego, że większość samochodów jest obecnie wyposażana w klimatyzację, pozwalającą na utrzymywanie wybranej przez siebie temperatury we wnętrzu pojazdu przez całą drogę. Zatem przygotowując się do podróży, sprawdźmy sprawność systemu klimatyzacyjnego naszego auta. Być może będzie konieczny jej serwis. Na szczęście wiele warsztatów samochodowych realizuje tego typu naprawy w krótkim czasie. W ten sposób klimatyzacja samochodowa serwisowana w Lublinie może odzyskać swoją dawną sprawność już w jeden dzień. Po diagnostyce systemu, doświadczeni pracownicy przystępują do czyszczenia – najczęściej wykorzystuje się tu metodę ozonowania: do klimatyzacji wprowadzony zostaje ozon, który szybko i skutecznie zabija grzyby, co pozwala na usunięcie nieprzyjemnego zapachu. Według specjalistów metoda ozonowania jest o wiele bardziej skutecznym procesem dezynfekcji niż metoda wykorzystująca chlor. Dzięki ozonowi nie maskujemy brzydkiego zapachu wydobywającego się z klimatyzacji, a usuwamy jego źródło – grzyby. Każdy warsztat samochodowy powinien posiadać dobry generator ozonu, który dzięki wyładowaniom koronowym może uzyskać ozon z tlenu w powietrzu.

Klimatyzacja samochodowa Niestety po przeprowadzeniu ozonowania pojazdu, w samochodzie może przez pewien czas utrzymywać się zapach ozonu. Wśród usług niektórych warsztatów samochodowych znaleźć można także czyszczenie klimatyzacji metodą ultradźwiękową. Klimatyzacja samochodowa serwisowana w Lublinie zostaje poddana również napełnieniu – precyzyjne uzupełnienie czynnika umożliwi prawidłowe działanie układu klimatyzacyjnego. Pełen serwis klimatyzacji obejmuje także sprawdzanie szczelności instalacji za pomocą azotu, wymianę zaworków i uszczelek, jak i naprawę rurek aluminiowych poprzez spawanie. Jeżeli to konieczne, warto pomyśleć również o wymianie chłodnicy klimatyzacji oraz o naprawie przewodów gumowych. Sprawna klimatyzacja samochodowa zdecydowanie podnosi komfort jazdy, dlatego pamiętajmy o tym, aby przeprowadzać też okresowe przeglądy klimatyzacji.

Regularne sprawdzanie działania klimatyzacji pozwoli jak najszybciej zareagować w razie wystąpienia pierwszych symptomów zagrzybienia. Klimatyzacja samochodowa serwisowana w Lublinie jest przeprowadzana zawsze przez doświadczonych pracowników, posiadających niezbędną wiedzę.

O autorze: Karolina Barańska