pranie tapicerki samochodowej

Pranie tapicerki przed wystawą samochodową w Łodzi

Jako dziennikarz motoryzacyjny odwiedzanie corocznym zlotów i pokazów samochodów wyścigowych jest zarówno moim obowiązkiem jak i przyjemnością. Tym razem padło na Łódź, gdzie odbywały się pokazy samochodów typu rally.

Pranie tapicerki samochodowej i inne zabiegi

pranie tapicerki samochodowejSą to wysoko zmodernizowane samochody seryjne, które ścigają się na odcinkach specjalnych w różnych częściach świata. Zaletą tych pokazów jest to, że samochody nie są specjalnie na nie przygotowywane, więc nie ma mowy o używaniu nowych części zamiennych, które mają pokazać piękno tych jeżdżących bestii. Jak zawsze ku mojemu zdziwieniu wszystkie samochody prezentowały się jakby przed chwilą wyjechały z lakierni. Poza tym pranie tapicerki samochodowej w Łodzi. Krótka rozmowa z jednym z organizatorów zlotu wyjaśniła moje niejasności związane z utrzymaniem tak wykorzystywanych samochodów w idealnym stanie. Części, które są montowane na pokazy rzeczywiście pochodzą z konstrukcji jeżdżącego auta, natomiast najpierw są czyszczone przez tzw. car spa. Usługa auto detailing, oferowana w takich warsztatach, polega na zdejmowaniu wszystkich części karoserii samochodu, poddawaniu ich działaniom różnych agresywnych środków chemicznych, które bez problemu radzą sobie z błotem oraz trawą, która osiada się na częściach.

Detailing to również drobiazgowe pozbywanie się drobnych oraz większych zarysowań, wgięć, pęknięć czy ubytków lakieru spowodowanych chociażby odpryskiwaniem żwiru na karoserie. Tego typu usługi są coraz bardziej popularne na naszym rynku i oferowane są również zwykłemu Kowalskiemu, któremu to zamarzy się idealnie zadbane i prezentujące się auto.