laweta do przewozu aut

Pomocna laweta przewożąca auta

Korzystanie z pomocy drogowej raczej nie jest przez nas szczególnie pożądane. Często też nie wiemy, jak zabrać się za szukanie rozwiązań w sytuacjach kryzysowych na drodze. Czasami jednak jest taka konieczność, kiedy zawiedzie nas auto i nie jesteśmy w stanie sami nim wrócić. W jaki sposób działają usługi pomocy drogowej?

Laweta do transportu samochodów

laweta do przewozu autKiedy posiadamy ubezpieczenie assistance, możemy oczekiwać, że laweta przyjedzie po nas o dowolnej godzinie w dowolne miejsce. Niektóre polisy OC zapewniają holowanie, jednak nie zawsze jest to włączone w ofertę. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że jest to niezwykle pomocne rozwiązanie. Nieraz pojawiają się różne niespodziewane sytuacje, które nie wynikły z naszej winy. Niestety, czasami za późno uświadamiamy sobie, że można było wykupić dodatkową opcję w postaci pomocy drogowej. Warto zorientować się, co zrobić w przypadku nieprzewidzianej sytuacji. Jeżeli nie mamy wykupionej usługi lawety, musimy znaleźć firmę która zajmuje się holowaniem na własną rękę. Jeśli potrzebna nam szybka laweta do przewozu aut, warto wyszukać firm, które działają całodobowo.

laweta do przewozu autWarto sprawdzić, czy firma którą wybraliśmy posiada niezbędne certyfikaty, przeglądy techniczne i zezwolenia. Jest to niezwykle istotne, ponieważ niewykwalifikowane firmy mogą nie spełniać wszystkich wymogów i tym samym auto może ulec dodatkowym uszkodzeniom podczas nieprawidłowego transportu. Firma transportowa przyjedzie po auto na terenie całej Polski, chyba, że wykupimy dodatkową zagraniczną opcję. Laweta jest niezbędna w momencie, kiedy auto uszkodziło się do tego stopnia, że niemożliwością jest dostanie się do kabiny kierowniczej. W przypadku starszych aut kierownica czasami ulega blokadzie. W takich momentach zwykłe holowanie nie jest możliwe. Należy zauważyć, że nie wolno też holować pojazdów z automatyczną skrzynią biegów, ponieważ pompa olejowa nie smaruje wtedy skrzyni biegów. Silnik może ulec zatarciu, dlatego holowanie aut będzie możliwe jedynie w skrajnych przypadkach oraz na niewielkich odległościach. Laweta jest też jedyną całkowicie bezpieczną metoda na przewożenie auta. Można przewozić nią auta powypadkowe.

Poza tym, pamiętajmy, że na autostradzie holowanie jest zabronione. Niektóre firmy zajmujące się pomocą drogową posiadają też w swojej ofercie możliwość wynajęcia samochodu zastępczego, lub też zapewnią zakwaterowanie w przypadku, gdy ulegliśmy wypadkowi z dala od naszego domu i należy trochę poczekać na przyjazd firmy. Pomoc drogowa może też pomóc w zapewnieniu opieki medycznej.