korekta lakieru

Po co wykonuje się korektę lakieru?

Częścią samochodu najbardziej narażoną na uszkodzenia jest karoseria. Elementy różnych układów schowane pod maską rzadko się psują, a i klocki hamulcowe wymienia się dosyć rzadko. W środku może się na kokpicie zebrać kurz, z czasem może siedzenia nieco się zabrudzą i powycierają. Zajmuje to jednak kilka lat.

Poprawa wyglądu lakieru

korekta lakieruKaroseria natomiast codziennie ma styczność z wilgocią, promieniowaniem UV, jest także wrażliwa na uszkodzenia mechaniczne. Nawet jeśli będziemy o nią bardzo dbać to z czasem może ona zacząć prezentować się dosyć nieestetycznie. Co wtedy można zrobić? Odpowiednim rozwiązaniem będzie szybka korekta lakieru w Gdańsku. Specjaliści od car detailingu sprawią, że karoseria znów będzie wyglądała jak nowa. Korektę lakieru można robić z kilku powodów. Pierwsza to chęć sprawienia by nasze auto wyglądało po prostu dobrze. Jest to szczególnie ważne dla osób, które autem przyjeżdżają do klienta np. przedstawiciele handlowi. Zaniedbane auto może zrobić złe wrażenie na potencjalnych klientach. Gładka, zadbana karoseria sprawi, że każdy właściciel będzie się chętnie chwalił swoim autem przez innymi. Druga opcja jest wtedy kiedy chcemy sprzedaż auto.

korekta lakieruDrobna korekta lakieru nie musi być droga, a dzięki niej auto będzie się prezentowało bardziej atrakcyjnie. Im ładniejsze auto bym wyższą cenę można za nie otrzymać. Jak wygląda taka korekta? Do wyboru są zwykle różne pakiety. Podstawowy pakiet to usunięcie zmatowiałej warstwy lakieru i zastosowanie wosku do zabezpieczenia karoserii. To opcja budżetowa, dla aut względnie zadbanych. Z kolei pełna korekta lakieru nie tylko pozwala na usuwanie zmatowień, ale też na przywrócenie głębi koloru, usunięcie drobnych zarysowań, lakier będzie idealnie odbijał światło. Taka korekta często wiąże się z zastosowaniem kwarcowych lub ceramicznych powłok ochronnych, które mają ochronić lakier przed dalszymi zniszczeniami. W zależności od rodzaju powłoki taka ochrona utrzymuje się od roku do pięciu lat. Warto zaznaczyć, że przed korektą lakieru każdy samochód jest dokładnie myty, odtłuszczany i glinkowany. Dopiero wtedy można zastosować polerki, czy nakładać powłoki.

Reasumując, korekta lakieru przyda się zawsze wtedy kiedy chcemy by nasze stare auto znów prezentowało się wspaniale. To bardzo dobra opcja jeśli chcemy sprzedać pojazd w atrakcyjnej cenie. Każdy zakład detailingowy zawsze oferuje różne pakiety odświeżania lakieru, od szybkiej jednostopniowej korekty, po kompleksową, trzystopniową korektę z nakładaniem powłok ochronnych na karoserię.