wynajem busów

Organizacja wycieczki szkolnej a wynajem busów

Wycieczki szkolne to coś, co kochają wszystkie dzieci. To okazja, żeby w dzień szkolny nie siedzieć w ławkach, tylko wyjechać w jakieś ładne miejsce, coś pozwiedzać, poznać nowe rzeczy.

Wynajem busów w Gdańsku jako niedrogi transport

niedrogi wynajem busów w GdańskuWyjazdy często organizowane są nad morze, jezioro czy w góry, czyli w miejsca idealne do odpoczynku. Do tego wystarczy znaleźć kilka galerii, muzeum, czy choćby planetarium, żeby dzieci się czegoś nauczyły i plan wycieczki gotowy. Potem można przejść do kwestii logistycznych i akomodacyjnych. Nauczyciel wybiera ośrodek noclegowy, dba o wyżywienie, jak i o transport dzieciaków. Zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest tutaj niedrogi wynajem busów w Gdańsku. Wynajęcie busa jest tańsze, niż zakup biletów na pociąg dla kilkudziesięciu dzieci. Wszystkie maluchy są w jednym miejscu (a nie w kilku przedziałach), można mieć na nie oko. W busach zawsze jest duży bagażnik na torby podróżne, zasłonki osłaniające od słońca. Nowoczesne pojazdy wyposażone są także w klimatyzację, radio, telewizję, a nawet toaletę, dzięki czemu nie trzeba robić postojów w trakcie jazdy.

wynajem busówKierowcy busów często mają dobre rozeznanie na trasie, dzięki czemu znają objazdy, najkrótsze trasy, szybko dowiozą dzieci do celu. Bus daje także możliwość poruszania się po mieście, dojazdy do sąsiednich miejscowości, żeby zobaczyć inne ciekawe rzeczy, oddalone od miejsca noclegowego. Bus to rozwiązanie komfortowe dla dzieci oraz dla opiekunów. Warto zaznaczyć, że wynajem busów posiada opcję zagraniczną, czyli można nimi podróżować wszędzie. Organizacja wycieczki to także wybór dobrego ośrodka wypoczynkowego. Najlepszy jest taki, który oferuje tanie kwatery, a przy tym posiada własną stołówkę, czyli opcję z wyżywieniem. Wtedy całość wychodzi korzystnie pod względem cenowym, a i nie trzeba się nigdzie ruszać z dziećmi na jedzenie. Najlepiej jest mieć taką opcję wyżywienia, żeby były przynajmniej trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja), a w przypadku całodziennych wyjazdów suchy prowiant na drogę (kanapki, batoniki, coś do picia) oraz obiadokolacja na powrocie. Na pewno opłaty na wejścia grupowe do jakiegokolwiek miejsca kultury są o wiele niższe niż przy wejściu indywidualnym, w dodatku dzieci często płacą połowę ceny, a opiekunowie wchodzą za darmo.

Na pewno zorganizowanie dobrej wycieczki szkolnej może być skomplikowanym przedsięwzięciem logistycznym i organizacyjnym, jednak dzieci na pewno się ucieszą z dowolnej wyprawy. Każda okazja jest dobra, by zamiast iść na nudne lekcje do szkoły wyjechać w ładne miejsce.