myjnie samoobsługowe

Myjnia dla aut – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Korzystanie z myjni samochodowych jest obecnie powszechne. niemniej warto zdawać sobie sprawę, że obecnie na rynku funkcjonują różne ich rodzaje i co ważne nie wszystkie one działają w ten sam sposób i mają taki sam wpływ na stan karoserii samochodowej.

Myjnie samoobsługowe często spotykane

myjnie samoobsługoweCo zatem o myjniach samochodowych warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze i czym one się od siebie różnią? Oto kilka przydatnych informacji. Na początek warto zacząć od najpopularniejszego na dzień dzisiejszy rozwiązania, czyli od takiego jakim są myjnie samoobsługowe dla aut. Tego typu myjnie spotyka się bardzo często, wyposażone są one w kilka stanowisk, gdzie za odpowiednią opłatą można skorzystać ze znajdujących się tam myjek wysokociśnieniowych. Mamy możliwość wybrania kilku różnych programów od płukania samochodu, przez mycie z detergentem na woskowaniu skończywszy, Zaletą tego rozwiązania jest niski koszt, średniej wielkości samochodów można umyć za około 15 złotych. Dodatkowo sam proces trwa bardzo krótko, co także dla wielu osób stanowi zaletę.

myjnie samoobsługoweSama myjnia jest bezinwazyjna, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia lakieru jest minimalne, należy jednak pamiętać że woda pod wysokim ciśnieniem, może być problematyczne w przypadku aut ponownie lakierowanych, gdzie ryzyko odpryskiwania lakieru jest większe. Choć myjnia bezdotykowe to szybki i wygodny sposób na umycie samochodu to jednak należy się liczyć z tym, że często nie jest ona dostatecznie skuteczna, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z mocno zabrudzoną karoserią. Druga opcja to zatem myjnia automatyczna, nieco droższe jak i bardziej czasochłonne rozwiązanie, jednak dokładniej usuwające zabrudzenia. Należy się jednak liczyć z tym, że choć szczotki w takich myjniach są wykonywane z delikatnych materiałów to jednak jest to rozwiązanie inwazyjne i może się zdarzyć, ze lakier w trakcie mycia zostanie uszkodzony, zwłaszcza jeśli do szczotek dostaną się jakieś zanieczyszczenia, jak choćby ziarenek piasku. Warto także zaznaczyć, że choć myjnie automatyczne lepiej radzą sobie z usuwaniem dużych zabrudzeń to jednak mają one problem z docieraniem w różnego rodzaju zakamarków karoserii, gdzie często pozostaje po myciu brud. Ostatnim rozwiązaniem jest myjnia ręczne. Alternatywa najdroższa i jednocześnie najbardziej czasochłonna. Przy tym jednak najskuteczniejsza i wbrew temu co się uważa niekoniecznie najbardziej inwazyjna. Ważne jest jednak to by szczotki stasowane do mycia były wykonane z naturalnego włosia w innym wypadku mogą one naruszać powierzchnię lakieru.

Jak widać w zasadzie każde rozwiązania ma swoje wady i zalety i nie da się jednoznacznie stwierdzić, które z nich jest najlepsze. Wszytko zależy od potrzeb i oczekiwań właściciela samochodu.