Kursy na prawo jazdy w Krakowie

W Krakowie swoje usługi oferuje bardzo wiele szkół jazdy. Odznaczają się one różnym poziomem, dlatego warto dokładnie rozważyć wybór odpowiedniej szkoły. Jeżeli nie mamy znajomych, którzy już zdobyli prawo jazdy i mogą nam polecić dobry ośrodek szkoleniowy kierowców, warto poszukać opinii w internecie.

Jak przebiega kurs na prawo jazdy?

kurs na prawo jazdy krakówNa pewno wypowiadały się tam osoby, które są zadowolone z danej szkoły, jak i te, które niestety nie mają na jej temat pochlebnego zdania. Na podstawie tych opinii dowiemy się, czy warto skorzystać z oferty danego ośrodka szkoleniowego. Ale oczywiście opinie to nie wszystko. Dla wielu osób przy wyborze szkoły liczy się także cena, jaką zapłacimy za szkolenie. Jeśli chodzi o podstawowy kurs na prawo jazdy Kraków jest miastem, w którym ceny są dość wysokie w porównaniu z innymi miejscowościami. Przykładowo, w Bydgoszczy w cenie promocyjnej kurs kupimy za 1299 złotych, często nawet za 1199 zł, natomiast w Krakowie cena promocyjna to 1499 złotych. Różnica jest więc duża. Niestety większe miasto, to i ceny wyższe. Ale krakowianie się tym nie martwią, ponieważ i zarobki w ich wypadku są o niebo wyższe. W cenie kursu jest 60 godzin zajęć. Z tego połowa to wykłady teoretyczne.

kurs na prawo jazdy krakówPonadto każdy uczestnik kursu otrzymuje na własny użytek podręcznik, z którego może samodzielnie dokształcać się w domu. Dzięki temu żadne sprawy związane z ruchem drogowym nie będą miały dla kursanta żadnych tajemnic, oczywiście jeśli podejdzie on z zaangażowaniem do całego kursu. Dopiero po zaliczeniu godzin teoretycznych, można przystąpić do jazd. Najczęściej ośrodki szkoleniowe kierowców posiadają te same samochody, którymi jeździ się podczas egzaminu państwowego. Dzięki temu potencjalny kierowca czuje się pewniej, gdy stara się o prawo jazdy. Oczywiście nie oznacza to, że każdemu udaje się zdać za pierwszym razem. Niektórym zwykły kurs nie wystarcza, gdyż uważają, że godzin praktycznych jest za mało. Dla nich krakowskie szkoły jazdy przygotowały możliwość wykupienia godzin dodatkowych. Jest to wartościowe rozwiązanie, ponieważ czasem nawet dwie godziny pozwalają nam na poprawę swoich umiejętności i poczucie się jeszcze pewniej za kierownicą, a to jest naprawdę ważne. Z ważnych kwestii warto wiedzieć także, że możemy uczestniczyć nie tylko w kursie podstawowym, ale również w weekendowym.

Jest to rozwiązanie dla osób, które w tygodniu pracują. Niestety taki kurs potrafi kosztować nawet 200 złotych więcej. Jeżeli jednak czas jest dla nas ważniejszy niż pieniądze, warto zdecydować się właśnie na taki kurs w weekendy.

O autorze: Krzysztof Kujawa