części do przyczep

Które części przyczep mogą ulec uszkodzeniom?

Transport wielu dużych przedmiotów na spore odległości możliwy jest dzięki przyczepom, które mogą być ciągnięte przez dowolny transportowy pojazd samochodowy. Przyczepy, jak każde inne pojazdy, mogą ulegać usterkom i awariom – gdy wystąpi taka sytuacja, niezastąpione będą części zamienne do przyczep.

Dostępność części zamiennych do przyczep

części do przyczep Producenci oferują wysokiej jakości elementy układu hamulcowego, wśród których wymienić można osie hamowane, urządzenia najazdowe, linki hamulcowe, mieszki faliste wykonane z gumy ochronnej, tuleje ślizgowe oraz amortyzatory. Kolejnymi częściami przyczepy, które często ulegają uszkodzeniom, są felgi. Warto wybierać obręcze pochodzące od renomowanego producenta, gdyż wówczas mamy pewność, że są to felgi nowe, a nie wcześniej prostowane. Wyroby powinna charakteryzować wysoka jakość wykonania, aby nowe części zamienne do przyczep umożliwiły nam długą bezproblemową eksploatację. Felgi posiadają różną nośność, dlatego należy zwracać uwagę na ten parametr podczas zakupu. Producenci oferują także całe koła – również te, które są dodatkowo wzmacniane, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie ich nośności, jak i wydłużenie żywotności.

części do przyczep Pośród propozycji sklepów z częściami zamiennymi do przyczep znajdziemy również błotniki – zarówno pojedyncze, jak i podwójne. Najlepiej sprawdzają się błotniki wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, takiego jak plastik elastyczny, oraz błotniki ocynkowane. Błotniki (wraz z chlapaczami) pozwalają na ochronę kół przyczepki przed wodą, błotem, jak i kamieniami, które mogłyby dostać się pod koła w trakcie jazdy po drodze o trudnej nawierzchni. Przeglądając asortyment sklepów z częściami z pewnością natkniemy się także na wyposażenie dodatkowe – to akcesoria przydatne do transportu i rozpakowywania przewożonego towaru. To różnego rodzaju wciągarki, haki, akcesoria do plandek, jak również rampy najazdowe. W niektórych przypadkach konieczne może być użycie klinów hamujących koło przyczepy – zapory koła proponowane przez producentów zabezpieczają przed samoczynnym przemieszczeniem się przyczepki. Pamiętajmy, że każda przyczepa powinna być odpowiednio oznakowana, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa na drodze. Z tego względu należy zadbać o to, aby przyczepa wyposażona była w odblaski. Najlepiej sprawdzają się prostokątne lub kwadratowe odblaski o kolorze światła białym lub czerwonym.

Posiadają one gotowe otwory dopasowane do przewidzianych śrub montażowych. Jeżeli chcemy być dobrze widoczni, warto pomyśleć także o oświetleniu tablicy rejestracyjnej, o lampach tylnych, a także światłach specjalnych – na przykład o lampie cofania lub lampie przeciwmgielnej.