fotelik samochodowy recaro

Komfortowy fotelik samochodowy Recaro Privia

Każdy rodzic chciałby zapewnić swoim dzieciom poczucie bezpieczeństwa i beztroskie dzieciństwo, jednocześnie pokazując mu świat. Pokazywanie świata nie może odbywać się bez wychodzenia z domu i bez podróżowania- dlatego też tak istotnym jego elementem jest zapewnienie swojemu dziecku bezpieczeństwa w trakcie jazdy samochodem.

Fotelik z osłoną na barki

 fotelik samochodowy recaroDziałająca na rynku od ponad 100 lat firma Recaro wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców. W jej asortymencie znajduje się kilkanaście fotelików samochodowych dedykowanych dzieciom z różnych grup wiekowych. Najpopularniejszym modelem, przeznaczonym dla grupy 0+, a więc dla dzieci o wadze do 13kg, jest Recaro Privia. Jest to jedno z najlżejszych nosidełek dostępnych na polskim rynku (waży jedynie 3,7kg). Komfortowy fotelik samochodowy recaro zawdzięcza swoją sławę systemowi Hero integracji zagłówka, osłony barków i pasów (stanowią one tutaj pojedynczy element). System ten zapobiega również krzyżowaniu, skręcaniu się i ześlizgiwaniu pasów z ramion dziecka. Wysokie ochrony boczne stanowią dodatkowe zabezpieczenie główki dziecka w trakcie zderzeń bocznych. Dołączona do fotelika miękka wkładka redukcyjna dla noworodków, zmniejszając objętość fotelika, zwiększa komfort jazdy najmłodszych pasażerów. Fotelik jest wykonany ze specjalnych materiałów absorbujących energię uderzenia.

 fotelik samochodowy recaroFotelik jest montowany w samochodzie tyłem do kierunku jazdy. Istnieje możliwość zainstalowania go za pomocą trzypunktowych pasów bezpieczeństwa lub przy użyciu systemu Isofix. Pojedyncza dźwignia, znajdująca się z tyłu nosidełka, pozwala łatwo wypiąć je z Isofixowej bazy. Jego tapicerka- Recaro Tec- jest oddychająca i odprowadzająca ciepło. Jest jednocześnie delikatna i miękka w dotyku. Fotelik zdobył wysokie noty w profesjonalnych zderzeniowych testach bezpieczeństwa ADAC oraz najwyższą notę w Stiftung Warentest. Fotelik został dopuszczony do użytku w samolotach. Ergonomiczny uchwyt umożliwia wygodne przenoszenie fotelika, w którym znajduje się dziecko. Nosidełko jest kompatybilne z wieloma różnymi modelami wózków- adaptery umożliwiające montaż fotelika w wózkach można dokupić. Fotelik dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych. Zapewnienie dziecku bezpieczeństwa w trakcie podróżowania samochodem jest niezwykle ważne- chodzi przecież o zdrowie i życie malucha.

Aby podróż samochodem była dla pociechy bezpieczna, fotelik, w którym podróżuje powinien być zamontowany tyłem do kierunku jazdy, dopasowany do wagi i wzrostu dziecka, a także do konkretnego samochodu, w którym będzie zainstalowany.