kosmetyki samochodowe ze sklepu

Jakie kosmetyki samochodowe kupić?

W sklepach z kosmetykami samochodowymi znajdziemy naprawdę szeroki wybór produktów – do mycia auta, czyszczenia komory silnika, czyszczenia szyb. Będą tam też kosmetyki do ochrony lakieru i polerowania, a także czernidła do opon.

Najlepsze kosmetyki samochodowe

kosmetyki samochodowe ze sklepuW każdej kategorii w dodatku znajdziemy propozycje od szeregu producentów. Możemy więc zastanawiać się, które kosmetyki sprawdzą się najlepiej. Wszystko zależy od tego, na jakiej pielęgnacji auta nam zależy. Jeśli chcemy pozbyć się zanieczyszczeń na karoserii, które są normalne ze względu na codzienną eksploatację, wówczas zastanówmy się nad najlepszymi produktami do mycia auta. W ofertach zobaczymy nie tylko szampony, ale także piany aktywne oraz uniwersalne środki do czyszczenia. Te ostatnie mają zazwyczaj formę koncentratu i wystarczy jedynie odrobina produktu rozcieńczona z wodą, aby efekt czyszczenia spełniał nasze oczekiwania. Wyroby typu APC można stosować do czyszczenia nie tylko auta z zewnątrz, ale także od wewnątrz. Sprawdza się on przy wszystkich materiałach, dlatego nie ma obaw, że uszkodzi on w jakiś sposób dany element auta. Jest to produkt całkowicie bezpieczny dzięki specjalnej recepturze i pozwala pozbyć się nawet ciężkich zabrudzeń. Warto, aby każdy właściciel auta posiadał go w swoim garażu. Jeśli chodzi o kosmetyki samochodowe ze sklepu z autodeitailingiem, nie zapominajmy także o szamponie.

kosmetyki samochodowe ze sklepuDo wyboru mamy szampony kwaśne oraz neutralne. To właśnie neutralne są najbardziej delikatne. Dzięki swojemu PH są więc bezpieczne dla wszystkich powierzchni, nie ma znaczenia, czy wcześniej na karoserii był zastosowany wosk czy sealant. Szampon nie popsuje warstwy ochronnej. Szampony, podobnie jak uniwersalne środki do czyszczenia, są naprawdę wydajne. 10 ml szamponu starcza na 10 litrów wody i mycie jest wtedy naprawdę skuteczne. W przypadku większych zabrudzeń warto zastosować pianę aktywną, która odseparuje brud od powierzchni. Piany aktywne przeznaczone są do mycia ciśnieniowego, zmiękczają one brud, dlatego dobrze radzą sobie z każdym zanieczyszczeniem. Jak łatwo się domyśleć, taka piana jest obfita i naprawdę gęsta, jednak łatwo się spłukuje, dlatego pielęgnacja auta jest szybka i nie przysparza problemów. Tego typu produkt również występuje w formie skoncentrowanej i wystarczy go rozcieńczyć w stosunku 1:200, jeśli używamy pianownicę ręczną.

Jak widać, kosmetyków samochodowych jest naprawdę wiele i są to nie tylko produkty do mycia auta. W ofertach znajdziemy także na przykład szeroki wybór wosków – w płynie, spray’u czy paście – dzięki którym karoseria będzie wyglądać naprawdę atrakcyjnie.