Jaki jeździk dla dziecka wybrać?

W ostatnim czasie ogromną popularnością wśród dzieci i ich rodziców cieszą się jeździki. Są to pojazdy sterowane za pomocą pilota, które do złudzenia przypominają prawdziwe samochody. I to nie byle jakie, bo najlepszych marek: Audi, Mercedes czy Volvo.

Jeździk z efektami dźwiękowymi

jeździk mercedesJakimi parametrami wyróżniają się jeździki dla dzieci? Czy ich zakup to korzystna inwestycja? Okazuje się, że tak. Jeździki są często kupowane na prezent z okazji pierwszych urodzin. Właśnie dla takich maluchów są przeznaczone, jednak ich konstrukcja umożliwia zabawę również przedszkolakom. Jak to możliwe? Na początku dziecko siedzi w autku biernie, a jazdą steruje rodzic. Gdy jednak małemu kierowcy to się znudzi, wystarczy zdemontować niepotrzebne elementy, zwłaszcza obręcz bezpieczeństwa, a dziecko samo wprawi auto w ruch odpychając się nóżkami. Z czasem może też samodzielnie prowadzić pojazd. Taka zabawa na pewno mu się spodoba, zwłaszcza że tego rodzaju auta są zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół. Do złudzenia przypominają luksusowe samochody, o których marzy niejeden z nas.

jeździk mercedesJeździk Mercedes posiada kierownicę z efektami dźwiękowymi (wgrane są trzy melodyjki), wygodne i miękkie oparcie wykonane z ekoskóry oraz liczne światła i mrugające diody. „Odpalaniu” auta towarzyszy charakterystyczny dźwięk. Maluchom spodoba się też na pewno schowek znajdujący się pod siedzeniem, w którym mogą przechowywać swoje zabawki lub skarby znalezione podczas spaceru, np. szyszki. Tego rodzaju jeździk jest bardzo stabilny i bezpieczny. Z tego powodu wielu rodziców decyduje się go kupić jako pierwszy pojazd dziecka. Może być on użytkowany w domu i podczas spacerów. Wygodna rączka ułatwia dorosłemu jego prowadzenie. Z czasem, gdy maluch będzie bardziej samodzielny, można uchwyt odczepić (podobnie jak podpórki na nóżki). Mogłoby się wydawać, że tego rodzaju zabawka ucieszy wyłącznie chłopców. Nic bardziej mylnego. Cieszą się z niej również dziewczynki. Dla nich specjalnie produkuje się pojazdy w kolorze różowym, niemniej te czerwone i białe również wzbudzą ich zainteresowanie. Dla chłopców najczęściej wybierany jest czarny jeździk Mercedes. Pełni nie tylko funkcję zabawki, ale też zdobi dziecięcy pokoik. Dzisiaj trudno o zabawkę, która posłuży dziecku na dłużej. Nic zatem dziwnego, że wielu rodziców decyduje się zainwestować w jeździki.

Nie tylko zachwycają one swoim wyglądem i wzbudzają ciekawość dziecka, ale też rosną razem z nim. To sprawia, że pojazd będzie użytkowany przez co najmniej dwa kolejne lata. I to niemal każdego dnia, bo podczas spaceru i w domu.

O autorze: Karolina Barańska