złomowanie pojazdów

Jak przebiega złomowanie pojazdu?

Po wypadkach drogowych samochody nie nadają się już do użytku, a jedynie na złom. Także auta stare z czasem odmawiają posłuszeństwa, znalezienie do nich części jest trudne, a naprawy drogie. Na złom trafiają też auta które zostały uszkodzone w stłuczce spowodowanej przez właściciela auta, który nie ma opłaconej polisy AC. Wtedy trzeba wydać na naprawdę nawet kilkanaście tysięcy z własnej kieszeni lub dostać choćby kilkaset złotych za niego na szrocie.

Legalne złomowanie samochodu

złomowanie pojazdów Warro wiedzieć, że na złom zabierane są dosłownie wszelkie auta. Mogą być sprawne i niesprawne, nowe i stare. Jak przebiega fachowe złomowanie pojazdów z Poznania? Na początku klient dzwoni do szrotu i wspólnie ustalane jest miejsce odbioru auta. Przyjeżdża laweta i zabiera wóz, wtedy też zwykle następuje rozliczenie z właścicielem. Większość szrotu oferuje od razu gotówkę do ręki, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem z punktu widzenia posiadacza samochodu. Potem auto jest zabierane na szrot i sprawdzane przez mechaników. Zostaje ono rozłożone na części i każdą część z osobna się ocenia. Jeśli nadaje się ona do ponownego użycia to wystawia się ją na sprzedaż. Sprzedaje się zarówno elementy auta które dobrze działają np. silnik, jak i te które po niewielkiej renowacji będą jak nowe np. felgi można naprostować. Na sprzedaży części można dobrze zarobić. Są one poszukiwane zarówno przez klientów indywidualnych, jak i przez warsztaty zajmujące się powypadkowymi naprawami. Pozostałe części auta wykonane z metalu są przekazywane do skupu metali.

złomowanie pojazdów Skupy zwykle przyjmują różne stopy metali i zarówno małe, jak i duże elementy. W skupie dostanie się dobrą cenę za kilogram materiału. W przypadku elementów z tworzywa sztucznego, czy szkła można przekazać je na specjalne wysypisko śmieci, do firmy recyklingowej czy choćby wrzucić do odpowiedniego kosza do segregacji. W ten sposób również mogą zostać ponownie przetworzone. Są oczywiście inne części, które nie nadają się do recyklingu czy sprzedaży – takie lądują na wysypisku. Auta które zostały pozbawione części zwykle idą do zgniatarki – dzięki temu będą zajmowały mało miejsca. Szrot ma jednak ograniczoną powierzchnię, więc warto układać auta jedno na drugim.

Jak widać złomowanie auta nie jest trudne. Dobry mechanik szybko poradzi sobie z odbiorem oraz rozebraniem, a następnie zgnieceniem auta. Warto oddawać auta na złomowiska, dzięki temu wiadomo, że wszystko odbędzie się legalnie, a właściciel pojazdu może jeszcze dostać bardzo dobre pieniądze na oddanie swojego samochodu.