renowacja lakieru

Jak dbać o lakier samochodowy?

Od wyglądu lakieru samochodowego zależy całościowa ocena samochodu. Jeśli karoseria jest brudna, porysowana, powgniatana to samochód jest oceniany jako stary, nieatrakcyjny, niewart zakup. Jeśli natomiast patrzymy na lśniący, gładki lakier to nawet wiekowy samochód będzie wydawał się zadbany, atrakcyjny, oceniany będzie jako nowszy niż jest w rzeczywistości. Lakier jednak może matowieć, ulegać porysowaniu.

Poprawa wyglądu lakieru

renowacja lakieru Jak zachować dłużej jego ładny wygląd? Na pewno trzeba zadbać o odpowiednie mycie auta. Myjki automatyczne zostawiają mikrozarysowania na lakierze, przez co staje się on też bardziej matowy. Znowu myjki ciśnieniowe nie zawsze usuwają wszelkie zabrudzenia z auta. Każdy chce jak najszybciej opłukać auto, by nie płacić dużo za mycie. Jednak tylko dokładne mycie ręczne pozwala na to, by dokładnie domyć auto z każdej strony, tak by żadne zabrudzenia na nim nie zostały. Drobinki piasku mogą rysować lakier, a ptasie odchody mają kwaśny odczyn przez co pozostawiają trwałe plamy na aucie. Do mycia auta należy wykorzystywać miękkie gąbki/szmatki oraz aktywne piany myjące lub delikatne szampony. Dzięki temu powierzchnia karoserii będzie dokładnie umyta, ale nie ostro szorowana, co nie jest zalecane. Kolejna kwestia odnośnie pielęgnacji lakieru to jego woskowanie.

renowacja lakieru Pokrycie karoserii woskiem sprawi, że będzie ona gładka, błyszcząca, znikną też drobne zarysowania. Są różne metody nakładania wosku, jednak najważniejsza zasada jest taka, by robić to powoli i dokładnie. Im dłużej będzie się polerowało lakier woskiem tym równiej będzie on nałożony, smugi zostaną wyeliminowane, a całość będzie się dobrze prezentowała. Co jednak zrobić, kiedy lakier jest już zniszczony? Wtedy niezbędna jest kompleksowa renowacja lakieru w Gdańsku. Przeprowadza się ja w salonie detailingowym. Tam auto jest kilkakrotnie myte, glinkowane, dekontaminowane, zanim eksperci przejdą do maszynowego usuwania zarysowań i zabezpieczenia lakieru powłoką ceramiczną lub luksusowym woskiem. Stosowanie past ściernych czy pisaków na rysy jest nieskuteczne, pomaga na krótko, a może przyczynić się do osłabienia powłoki lakierniczej.

Zatem lepiej jest zostawić sprawę profesjonalistom. Dokładne mycie, zabezpieczanie karoserii woskiem, jak i kompleksowa renowacja lakieru sprawia, że samochód będzie wspaniale wyglądał i długo będzie prezentował się atrakcyjnie. Nie warto korzystać z tanich rozwiązań, które pomagają na chwilę, a w dłuższej perspektywie przyniosą więcej szkód niż pożytku. Lepiej jest wybierać profesjonalne rozwiązania.