instalacje gazowe

Instalacje gazowe w samochodach

Bardzo duża część dzisiejszego społeczeństwa porusza się za pomocą swoich własnych pojazdów mechanicznych, które użytkują każdego dnia żeby sprawnie poruszać się po miastach. Zwykle w większych miastach komunikacja miejska w naszym kraju działa tragicznie i poruszanie się nią jest skrajnie niewygodnie i niepraktyczne.

Instalacje gazowe są niezastąpione

instalacje gazoweDlatego też coraz więcej osób decyduje się na samochody osobowe, które wbrew pozorom wcale nie są takie drogie w naszym kraju. Spora ilość starszych, funkcjonalnych modeli znajduje się w zakresie cenowym dostępnym dla przeciętnego obywatela. Dlatego też bardzo duży odsetek ludzi w naszym kraju posiada samochody osobowe. Jest to dość proste do zauważenia po licznych zatorach drogowych, które tworzą się regularnie pomimo małej liczby mieszkańców w miastach. W dużej mierze jest to wina bardzo źle działającej komunikacji miejskiej, w największych miastach na świecie to głównie na nich opiera się transport większości obywateli. Przykładowo, londyńskie metro transportuje dziennie 5 milionów osób, co jest ponad połową jego mieszkańców i jego obywatele nie wyobrażają sobie innego funkcjonowania. W tego typu miastach zatory drogowe powstają jedynie w ścisłym centrum, reszta terenów pozostaje spokojna. Niestety u nas tak to nie działa, dlatego też ogromna ilość ludzi zmuszona jest do podróżowania na własną rękę, aby posiadać jakikolwiek komfort i wydajność transportowania się.

instalacje gazoweJednak jest to proces bardzo kosztowny, gdyż ceny paliwa cały czas rosną, pomimo faktu, że już znajdują się na bardzo wysokim poziomie. Jazda w zakorkowanych miastach jest bardzo kosztowna, dlatego też wiele osób szuka sposobów by jak najbardziej zaoszczędzić. Dobrym przykładem są chociażby samochodowe instalacje gazowe w Rzeszowie, gdzie stały się one niesamowicie popularne i okazują się być praktycznie niezastąpione dla wielu kierowców. Cena benzyny zależnie od zawartości oktanów będzie wahać się od ponad 5 złotych dla benzyny 100-oktanowej do około 4,50 za standardowe 95 oktanów. Olej napędowy jest nieco tańszy od benzyny 95, za jego cena bardzo często się waha. Są to dość spore ceny, które spalają się na bieżąco i pożerają ogromne koszta w czasie jazdy. Jednak gaz jest zdecydowanie lepszą opcją w takiej sytuacji, jego cena za litr to około 2,10, a więc znacznie mniej od każdej, pozostałej opcji. Wiele osób obawia się małej mocy i bardzo intensywnego spalania takiego gazu, oraz ewentualnego niszczenia silnika.

Są to zmartwienia nieuzasadnione, gdyż spalanie gazu jest odrobinę mniej wydajne od spalania niskooktanowej benzyny i generuje się przy tym zaledwie parę koni mechanicznych mniej mocy, jest to różnica kompletnie nieodczuwalna w codziennej jeździe, a gaz spala się czysto, dzięki czemu silnik pozostaje jeszcze trwalszy.