auto zastępcze z oc sprawcy

Auto zastępcze z OC sprawcy – zasady

Kiedy można ubiegać się o pozyskanie to jest wypożyczenie auta zastępczego po wypadku? Przepisy jasno to wyjaśniają. Dawniej ubezpieczyciele tylko w wyjątkowych przypadkach zwracali poszkodowanym koszty wynajmu samochodu.

Auto zastępcze z OC sprawcy i decyzje prawne

auto zastępcze z oc sprawcyTeraz jest to o wiele łatwiejsze. Od dwa tysiące trzynastego roku poszkodowani mają lepiej. Chodzi o to, że przed tym rokiem i uchwałą Sądu Najwyższego ubezpieczyciele najczęściej pozwalali załatwić auto zastępcze z OC sprawcy jedynie w przypadku kiedy rozbity samochód był używany w celach firmowych. Jeśli nie było takiej sytuacji, niechętnie zwracano koszty wynajmu. Trzeba było wtedy udowadniać, że nie miało się dostępu do komunikacji miejskiej albo międzymiastowej albo też potrzebowało się samochód, aby przewozić osobę niepełnosprawną. Obecnie już takich rzeczy się nie robi. Sąd jasno orzekł, że również osoby prywatne mogą korzystać z auta zastępczego z OC sprawcy. Najlepiej, aby wypożyczalnia busów czy aut osobowych sama zajęła się formalnościami. Trzeba sobie taką wyszukać. Czasami wypadkowi ulegnie samochód dostawczy, jest to chyba nawet częstsze niż w przypadku samochodu osobowego i wtedy może pomóc wynajem samochodów dostawczych.

auto zastępcze z oc sprawcyW Łodzi istnieje co najmniej kilka firm, które zajmują się wszelkimi formalnościami i klient nie musi za nic płacić. Taki wynajem aut dostawczych, to znaczy firma tym się zajmująca, sama będzie wymagać zapłaty za samochód od ubezpieczyciela. Wiadomo bowiem, że wielu osób nie stać na to, aby wyłożyć pokaźną sumę na wynajem busów czy nawet zwykłych aut osobowych. Nie jest to dla każdego mały koszt. Tym bardziej, że w międzyczasie mogą pojawić się inne wydatki. Wypożyczalnia busów wypożyczy nam samochód na koszt ubezpieczyciela tylko do czasu naprawy naszego własnego pojazdu. Jeśli jest on całkowicie rozbity, to zaś do czasu kupna nowego. Jeśli jakiś poszkodowany będzie za bardzo zwlekał z tymi czynnościami, niestety może się okazać, że ubezpieczalnia nie pokryje kosztów wynajmu. Po prostu muszą być tutaj stosowane zasady fair. Nie można też wynajmować jako zastępcze auto samochodu wyższej klasy niż jeździ się na co dzień. Cena wynajmu też powinna być zbliżona do średniej w danym regionie, na przykład Łodzi. Nie można więc w ramach ubezpieczenia wynajmować sobie dowolnego, wymarzonego auta. Podejrzewamy zresztą, że jeśli ktoś przeżył wypadek, nie myśli raczej o tym, aby mieć jak najlepszy samochód.

Jest bowiem po ciężkich przeżyciach. Dziś samochód potrzebny jest na co dzień do dojazdów wielu osobom. Dobrze więc, że jest możliwość skorzystania z wypożyczalni także po wypadku i nie trzeba w tej sytuacji za nią płacić.

Więcej na ten temat na stronie http://www.wypozyczalnia-busow.com.pl