wywrotki na ramach aluminiowych

Aluminiowe wywrotki do złomu

Przewóz dużej ilości złomu może być problematyczny. Jest to bowiem ładunek bardzo ciężki, dlatego zazwyczaj musimy rozglądać się za specjalnymi środkami jego transportu. Dobrym wyborem jest wywrotka do złomu.

Zastosowanie aluminiowych wywrotek

wywrotki na ramach aluminiowychTo naczepa, którą oferuje wielu sprawdzonych producentów środków transportowych dla przemysłu. Najlepiej jest wybrać wywrotki na ramach aluminiowych. Aluminium jest bowiem materiałem, który charakteryzuje się szczególnymi właściwościami. Jest ceniony za niebywałą wytrzymałość, której jednak towarzyszy lekkość. To właśnie połączenie wytrzymałości i lekkości jest tym, co sprawia, że aluminium najlepiej nadaje się do konstrukcji wywrotek i innych naczep. Przy wyborze naczepy zwracajmy uwagę na to, jakiej wysokości są jej boki. Najlepiej, aby wywrotka posiadała dużą głębokość, gdyż dzięki temu odpowiednio wykorzystamy całą jej pojemność. Będziemy mogli przewozić zarówno ładunki o dużych gabarytach, jak i złom, który został już wcześniej pokruszony. Nie ma możliwości, aby cokolwiek wypadło z takiej naczepy. Producenci oferują wywrotki aluminiowe o pojemnościach od 32 m3 do nawet 62 m3. Możemy więc wybrać taką naczepę, która spełni nasze potrzeby. Niezależnie od wielkości naczepy, wyładunek materiału nie będzie stanowił żadnego problemu. Maszyna wyposażona jest w mechanizm wywrotkowy, dzięki czemu po prostu towar znajdujący się wewnątrz naczepy jest wysypywany w określone miejsce.

wywrotki na ramach aluminiowychTo naprawdę komfortowe rozwiązanie, ponieważ w ten sposób pracownicy mniej się zmęczą niż gdyby mieli ręcznie wykładać cały towar z naczepy. Tak to dzięki wywrotce ich jedynym zadaniem będzie uporządkowanie wyładowanego towaru. Nie da się ukryć, iż jest to naprawdę dobre rozwiązanie – dlatego też wywrotki stosowane są nie tylko do przewozu złomu, ale także innych materiałów. Wymienić tutaj można nawozy sztuczne czy węgiel. Zdarza się, że w ten sposób przewożony jest także złom. Oprócz właściwości związanych z wyładunkiem, bardzo ważne są też parametry techniczne takiej naczepy – między innymi to, czy posiada sprawne, wysokiej jakości hamulce. Od nich będzie bowiem zależało nasze bezpieczeństwo podczas jazdy. Każda wywrotka powinna być wyposażona także w oświetlenie. W ofertach producentów dostępne są nie tylko zwykłe wywrotki, ale też takie z drabiną na końcu naczepy – dzięki czemu kierowca może wejść na górę i sprawdzić, do jakiej głębokości został załadowany towar.

Jak widać, wywrotki są bardzo przyjazne użytkownikom. Jest to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów naczep – przede wszystkim ze względu na łatwe wyładowywanie towaru.